Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
ZS4 NADRÓŻ
LAUREAT KONKURSU:BEZPIECZNA SZKOŁA

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
INTERNAT

STATUT SZKOŁY

INTERNET ZA DARMO

GAZETKA SZKOLNA

ZS4 NA FACEBOOK'U

ZS4 NA YOUTUBE

» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 2
» Najnowszy użytkownik: martaaxd

Nie możesz się zalogować?
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4 IM. ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ W NADROŻU

NADRÓŻ, 87-515 ROGOWO

tel./ fax. 54 270-31-12

e-mail: sekretariat@zs4nadroz.pl

FILM PROMOCYJNY
sticky

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

LISTA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/ 2017
Jak nie czytają, jak czytają
Jak nie czytają jak czytają

10 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Uczniowie zespołu Szkół nr 4 im Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu dołączyli się do niespotykanej dotąd ogólnopolskiej akcji, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.
Organizatorem akcji „Jak nie czytam jak czytam” był miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.

Równo o godz. 10. przed budynkiem szkoły pojawiła się cała społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele, wychowawcy internatu ora uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Nadrożu, z nauczycielką języka polskiego Marzeną Drwencką. Akcję swoją osobą wsparł Dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie, Marek Taczyński. Każdy z uczestników akcji czytał to, na co miał ochotę. Młodzież czytała książki popularnonaukowe, filozoficzne i oczywiście literaturę piękną: literatura dla młodzieży, horrory, literatura obyczajowa. Akcja bicia rekordu czytania w jednym czasie trwała 60 minut. Imprezę urozmaicały plakaty promujące książki i bibliotekę szkolną oraz przygotowane na tą okoliczność naklejki z hasłem akcji.

Celem akcji było przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. „Przez współuczestniczenie w tek akcji chcieliśmy pokazać, że młodzież czyta, co więcej czytanie książek staje się modne. Dla wielu uczniów naszej Szkoły biblioteka jest miejscem odwiedzanym codzienne. Tu rozmawiamy o nowościach czytelniczych, wymieniamy poglądy na temat książek przeczytanych, dyskutujemy, prowadzimy polemiki. Już wkrótce biblioteka szkolna znacznie wzbogaci swój księgozbiór. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wraz z członkami koła czytelniczego „Mol” i społecznością szkoły stworzyliśmy listę książek, które należy zakupić. Lista ta zawiera sugestie młodzieży – tytuły książek które zostaną do biblioteki nabyte. ”

Święto Szkoły w Zespole Szkół NR 4 W Nadrożu

Z okazji jubileuszu 70 – lecia Zespołu Szkół nr 4 w Nadrożu , w środę 8 czerwca 2016 r. odbył się festyn dla społeczności szkolnej i gimnazjów. Imprezę otworzył dyrektor Jerzy Misiak przybliżając program imprezy i ofertę edukacyjną.

Przygotowano konkurencje sportowe: turnieje piłki nożnej, piłki siatkowej plażowej, ringo, tenisa stołowego, krykieta i „dwa ognie”. Zainteresowaniem cieszyło się stoisko z grami logicznymi. Młodzież próbowała swoich sił w grze szachy i układaniu Kostki Rubika.

Chętni mogli spróbować swoich sił w pokazach florystycznych. Układano bukiety i wiązanki ze świeżych kwiatów. Uczestnicy festynu świetnie poradzili sobie z „wyzwaniem piankowym”. Zadanie polegało na stworzeniu największej wieży z surowego spaghetti, 1 metra taśmy, sznurka i pianki.

Powodzeniem cieszyło się stoisko kosmetyczne. Uczennice stylizowały paznokcie i udzielały porad na temat pielęgnacji skóry dłoni.

Działająca w ZS 4 drużyna harcerska zaprosiła na imprezę przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowalk. Strażacy zgotowali uczestnikom festynu ogromną frajdę przygotowując zabawę z pianą w roli głównej. Do zabawy włączano młodzież przez zaproszenie do zumby.

Tradycyjnie prezentowano ofertę szkoły. Zainteresowani odwiedzili szkołę i internat.

Na koniec imprezy gościom zaproponowano wspólne grillowanie.

Laureat z Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu

W dniach 2-4 czerwca 2016 w Warszawie odbył się finał centralny Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". W Olimpiadzie udział wziął uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu, Adrian Cywiński. Finał olimpiady składał się z siedmiu konkurencji min.: broń i barwa, film, literatura, pieśń, malarstwo. W konkurencji eksponat muzealny Adrian zajął pierwsze miejsce.

Adrian Cywiński uzyskał tytuł laureata olimpiady i indeksy na uczelnie wyższe: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Jest to już drugi taki tytuł ucznia „Czwórki”.

Wszyscy uczestnicy Olimpiady zdaniem Przewodniczącego komisji prof. dr hab. Grzegorza Nowika reprezentowali wiedzę na poziomie akademickim.

Adriana do Olimpiady przygotował nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w ZS 4 w Nadrożu Arkadiusz Bednarczuk. Przy okazji gali finałowej centralnej Olimpiady Historycznej "Losy Żołnierza i dzieje oręża" Arkadiusz Bednarczuk został odznaczony medalem "Pro Patria". Medalem tym uhonorowane zostają osoby „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”
.
Po zakończeniu oficjalnej uroczystości chwilę czasu na rozmowę z uczniem i nauczycielem znalazł wnuk Marszałka Józefa Piłsudskiego, Krzysztof Jaraczewski – Dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Organizatorem Olimpiady jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Centralną Bibliotekę Wojskową im. Józefa Piłsudskiego W Warszawie.