Nawigacja
PODANIE
NAUCZYCIELE
UCZNIOWIE
Ostatnio dodane zdjęcia
Przetłumacz stronę

Powitanie
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4 IM. ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ W NADROŻU

NADRÓŻ, 87-515 ROGOWO

tel./ fax. 54 270-31-12

e-mail: sekretariat@zs4nadroz.pl

POSŁUCHA, A OSTATNIO CZYTAŁAM(EM)


POSŁUCHAJ, A OSTATNIO CZYTAŁAM/EM

W piątek, 13 listopada 2015r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej odbył się finał konkursu czytelniczego: „Posłuchaj, a ostatnio przeczytałam(em)…”.

Okazją do przeprowadzenia konkursu było październikowe święto – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Właśnie w październiku wychowawcy oddziałów klasowych przeprowadzali eliminacje do etapu finałowego konkursu.

Podczas finału uczniowie prezentowali jury wybraną przez siebie książkę. Prezentacja zawierała informację o autorze, treść, motywację o wyborze i zachętę do przeczytania książki. Czas prezentacji wynosił 15 minut.. Uczestnicy konkursu zaskoczyli jury nietypowym podejściem do tematu wykorzystując prezentacje multimedialne, plakaty promujące książki i emocjonalnym podejściem do tematu konkursu.

Dominowały prezentacje literatury współczesnej, głownie młodzieżowej i obyczajowej. Uczniowie pokusili się również na promocję literatury psychologicznej. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego Natalia Kornowska, która zaprezentowała książkę „Ostatnia nuta” autorstwa Kevina Alana Milne . Drugie miejsca ex aequo zajęły uczennice technikum geodezyjnego i budowlanego Marta Krzak omawiając książkę Erica Emmanuela Schmitta „Zapasy z życiem” i Paulina Gawrońska prezentująca książkę „ Powód by oddychać” Rebbecki Donovan. Miejsce trzecie, również ex aequo zajęły Natalia Spychała za przybliżenie jury książki „Mocniejsza niż śmierć” Lidii Czyż i Klaudia Zdunowska z kl. III Liceum Ogólnokształcącego za „Ego - rcyzmy” Mateusza Grzesiaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowała Rada Rodziców.

Celem konkursu było rozwijanie u uczniów ciekawości czytelniczej, rozwijanie umiejętności formułowania sądów i ocen na temat przeczytanej książki oraz doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych książek.


Marta Bednarczuk

WSPÓŁPRACA Z KUJAWSKĄ SZKOŁĄ WYŻSZĄ WE WŁOCŁAWKU
Współpraca z Kujawską Szkołą Wyższą

Zespół Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu podpisał umowę o współpracy z Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku. Opieką naukową i dydaktyczną zostaną objęte technika budowlane i geodezyjne.

Edukacja jest jednym z fundamentów rozwoju współczesnego świata – gospodarki opartej na wiedzy uczącego się społeczeństwa. Szczególne znaczenie pełnia instytucje oświatowe i naukowe działające w środowisku regionalnym i lokalnym. Ich prorozwojowy charakter wpisuje się w przemiany społeczno-gospodarcze całej społeczności, szczególnie zaś tej lokalnej.

Powyższe założenia stały się podstawą do podjęcia współpracy pomiędzy Zespołem Szkół nr 4 im. Ziemi dobrzyńskiej w Nadrozu a Kujawską Szkołą Wyzszą we Włocławku.

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 12 listopada 2015r. w bibliotece Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu . Ze strony Uczelni umowę podpisali: Rektor prof. dr hab. Stanisław Kunikowski, Dziekan Wydziału Nauk Technicznych dr inż. Adam Rejmak. Gospodarzy reprezentowali, oprócz dyrektora Jerzego Misiaka , Starosta Rypiński Zbigniew Zgórzyński i Wicestarosta Marek Tyburski. Na spotkaniu obecni byli Katarzyna Szczęsny- Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Oświaty, Dariusz Słomiński - nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum budowlanym i geodezyjnym, Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych dr Beata Płaczkiewicz oraz rzecznik prasowy Kujawskiej Szkoły Wyższej Monika Jabłońska.

Priorytety współpracy obejmują wspieranie ze strony uczelni popularyzacji profili nauczania w Szkole poprzez uczestnictwo w imprezach i uroczystościach , budowanie ścisłych relacji partnerskich przez realizację wspólnych projektów, umożliwienie zdobywania doświadczenia uczniom , ich udział w laboratoriach i ćwiczeniach na Uczelni.

Jest to po Wydziale Pedagogicznym, Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu kolejna uczelnia, z którą będzie współpracował Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu.Marta BednarczukSzlakiem Mount Everest i Fizyki Współczesnej
Szlakiem Mount Everest i Fizyki Współczesnej

W dniu 5.11.2015r. młodzież liceum ogólnokształcącego, technikum geodezyjnego, pojazdów samochodowych, budowlanego i architektury krajobrazu ZS nr 4 w Nadrożu uczestniczyła w wykładzie z fizyki współczesnej w toruńskiej uczelni. Prezentację i pokazy zorganizowano na wydziale fizyki, astronomii i informatyki stosowanej w Toruniu. Młodzież z nadroskiej „Czwórki” miała okazję podziwiać doświadczenia z zakresu zjawisk świadczących o kwantowej naturze światła, promieniotwórczości, pomiarów i badań w tym zakresie, widm fal, cząstek i zjawisk z tym związanych. Fizyka współczesna to podstawa działań w kierunku tworzenia obecnej i przyszłej techniki oraz przebiegu nowoczesnych procesów technologicznych. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się i uczestniczyć w doświadczeniach związanych z praktycznym zastosowaniem fizyki współczesnej, związanej, m.in. z właściwościami cząstek i promieniowania. Obserwowali jakie procesy fizyczne zachodzą w codziennym życiu i jak wielki mają wpływ na jego jakość. Aby przybliżyć młodzieży warunki nauki i wyposażenie uczelni, pracownicy naukowi dr Andrzej Karbowski i mgr Krzysztof Służewski oprowadzili młodzież po laboratorium i pokazali przyrządy oraz akcesoria niezbędne do przeprowadzania charakterystycznych dla fizyków badań naukowych. W szczególności przedstawiono pomiary różnych wielkości metodami fizycznymi i ocenę błędów tych pomiarów.

Później młodzież wybrała się do Cinema City na seans filmowy pod tytułem „Everest 3D”. Uczniowie stali się świadkami i uczestnikami jednej z najbardziej heroicznych wypraw, w celu zdobycia najwyższej góry świata. W opartym na faktach filmie reżyser Baltasar Kormakur stawia widza w środku dramatycznych wydarzeń, rekonstruując szlaki ekspedycji, w wyniku której życie straciło osiem osób. Akcja filmu rozgrywa się w maju 1996 roku, w okresie rosnącej popularności komercyjnych wypraw na Mount Everest. Szczyt próbują podbić zarówno amatorzy, jak i doświadczeni himalaiści. Widzowie stali się świadkami przekraczania granic ludzkich możliwości pod względem fizycznym i psychicznym. Przyjrzeli się jak bohaterowie przeżywają wielkie wątpliwości z powodu grożącego niebezpieczeństwa, a także potęgujących objawów choroby wysokościowej, która wyniszczyła ludzkie ciało. Po obejrzeniu filmu młodzież doceniła narrację, imponującą odsadę, grę aktorów. Sfilmowane przez operatora Salvatore Totino górskie krajobrazy wzbudzały zachwyt, jak i przerażenie. Efekt 3D pozwolił widzom na pełne zanurzenie się w niebezpiecznym świecie górskim a ukazane przepaści przyprawiały o zawrót głowy nie tylko osoby cierpiące na lęk wysokości.

Po filmie młodzież zadawała pytanie: dlaczego ludzie decydują się zaryzykować życie i zdrowie, by zdobyć tytułowy szczyt? Czy po to, aby podziwiać piękne widoki, podjąć wyzwania, a może dla adrenaliny, udowodnienia komuś własnej siły, wartości, odnalezienia spokoju. Odpowiedzi może być wiele. Jednak każdy z nas w życiu podejmuje jakieś wyzwanie, walkę i zrobi wiele, by nie przegrać z własnymi ograniczeniami psychicznymi, czy fizycznymi. Każdy z uczestników wyjazdu integracyjno – naukowego wyciągnie wnioski dla siebie. Na pewno nasuwa się jeden, każdy człowiek posiada wiele determinacji w działaniu i nigdy nie może być pewny, że jego możliwości mogą mieć granice.Milena Sobocińska-Krupska, Dariusz Marynowski


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNARU
WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNATU


19.10.2015r. odbyły się wybory w internacie ZS 4 do Młodzieżowej Rady Internatu. Spośród 11 kandydatów najwięcej głosów uzyskały następujące osoby: Marta Tydryszewska, Natalia Spychała, Beata Pucińska, Paulina Gawrońska , Paulina Proćko, Cezary Witkowski, Agnieszka Jabłońska, Klaudia Pniewska

Wychowankowie, którzy uzyskali najwyższą ilość głosów i weszli w skład MRI:

Marta Tydryszewwska – przewodnicząca

Cezary Witkowski – z-ca przewodniczącej

Natalia Spychała –sekretarz

Beata Pucińska –skarbnik

Paulina Gawrońska – członek

Przewodniczący sekcji:

Klaudia Pniewska – sekcja sanitarno – higieniczna

Paulina Proćko – sekcja gospodarcza

Piotr Wrzosek – sekcja kulturalno -oświatowa

Natalia Spychała – sekcja samopomocy koleżeńskiejBUDOWLANKA SIĘ SZKOLI
W dniu 21.10.2015r. w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu odbyło się szkolenie, dla przyszłych techników budownictwa, z zakresu obsługi agregatu tynkarskiego BAPRO. Instruktarzu na najwyższej jakości sprzęcie udzielał kierownik serwisu firmy BAPRO z Krzanowic/k. Opola. Celem kursu było przygotowanie do wykonywania czynności związanych z prawidłową i bezpieczną obsługą urządzenia. Szkolenie utwierdziło w przekonaniu, że prezentowana maszyna to przyszłość w pracach tynkarskich. Warto dodać, że Agregat tynkarski szkoła pozyskała ze środków Unijnych w ramach projektu „Dobry zawód – lepszy start”. Radosław Wiśniewski

PRAKTYKI UCZNIÓW W NIEMCZECH

PRAKTYKI UCZNIÓW W NIEMCZECH
Pożegnanie Pani Profesor Krystyny Marynowskiej
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/ 2016
NABÓR TRWA!!!!
WYPRAWKA SZKOLNA - 2015/2016 - klas IV TECHNIKUM

WYPRAWKA SZKOLNA - 2015/2016 - klas IV TECHNIKUMEGZAMIN POPRAWKOWY

UWAGA MATURZYŚCI!!!!!!EGZAMIN MATURALNY POPRAWKOWY odbędzie się 25 sierpnia 2015 r. o godz. 9:00


ZS4 NADRÓŻ
LAUREAT KONKURSU:BEZPIECZNA SZKOŁAINTERNAT
STATUT SZKOŁY
PARTNERZYWYCIECZKA WEGRY

WYCIECZKA DREZNO

WYCIECZKA STRASFURT

WYCIECZKA PILA
NAUKA JAZDY
TYLKO W NASZEJ SZKOLEINTERNET ZA DARMO
GAZETKA SZKOLNA
ZS4 NA FACEBOOK'U
ZS4 NA YOUTUBE
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: martaaxd
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło