Nawigacja
PODANIE
NAUCZYCIELE
UCZNIOWIE
Ostatnio dodane zdjęcia
Przetłumacz stronę

Powitanie
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4 IM. ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ W NADROŻU

NADRÓŻ, 87-515 ROGOWO

tel./ fax. 54 270-31-12

e-mail: sekretariat@zs4nadroz.pl

Ogłoszenie
VII koncert chóru szkolnego i solistów


Na skrzydłach roztańczonych marzeńPełni talentu uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 4 w Nadrożu zaprezentowali swoje umiejętności podczas siódmego koncertu „Na skrzydłach roztańczonych marzeń”. O popularności imprezy w środowisku lokalnym świadczy zapełniona po brzegi gośćmi sala gimnastyczna szkoły.

W pierwszej części koncertu zaprezentowano utwory o charakterze refleksyjnym i romantycznym. Chór wykonał m.in. utwór „Wszystko ma swój czas” z repertuaru „Perfectu” i „Na skrzydłach roztańczonych marzeń” Piotra Rubika. W pierwszej części wysłuchano interpretacji utworów : „Nieuchwytna” w wykonaniu Michała Wiśniewskiego, „Dobranoc ,panowie” Joanny Rucińskiej, „Najlepsze dziś wypełni się” Mateusza Wiśniewskiego i „Wybieram cię” Joanny Koryckiej. Podczas przerwy goście udali się do stołówki szkolnej gdzie przy filiżance kawy odbyły się spotkania towarzyskie. W drugiej części koncertu publiczność wysłuchała piosenek świątecznych i kolęd. Panująca na sali atmosfera zachęcała do wspólnego śpiewania.

Opiekę nad szkolnym chórem sprawuje Jolanta Tofil – Dykowska, słowo mówione przygotowała Milena Sobocińska – Krupska, scenografię opracował zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych pod kierunkiem kierownika kształcenia praktycznego Jerzego Kosobuckiego.

Występujących na szkolnej scenie solistów jak i chórzystów wyróżniał profesjonalizm i zaangażowanie. Znane piosenki wykonywane przez młodych artystów nabrały zupełnie nowego wymiaru. Klimat i atmosfera Zespołu Szkół nr 4 w Nadrożu przyczyniają się do stałej obecności absolwentów podczas imprez organizowanych dla środowiska.

Marta Bednarczuk, Marzena DrwenckaNowe umiejętności budowlanki


Nowe umiejętności budowlankiUczniowie drugiej klasy technikum Budowlanego Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu w ramach zajęć dodatkowych nabywali nowych umiejętności. Zadanie polegało na odnowieniu warstw wykończeniowych w jednej z klas w ZS nr 4. Prace objęły zeszlifowanie starej warstwy, przygotowanie podłoża, położenie nowej warstwy gładzi oraz tzw. zacieranie. Warto dodać, że oprócz podstawowych ręcznych narzędzi charakterystycznych dla tego typu robót, wykorzystano elektronarzędzia zakupione ze środków Unii Europejskiej t.j. mieszadło i szlifierkę do bezpyłowego szlifowania powierzchni.


Radosław Wiśniewski
Pokazy TPI


Pokazy TPIW Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu odbyły się pokazy czołowego dostawcy sprzętu pomiarowego w Polsce firmy TPI z Warszawy.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie technikum geodezyjnego, budowlanego oraz architektury krajobrazu. Na początek przedstawiciele firmy poprowadzili wykład dotyczący tematów tachimetrii, fotogrametrii, skaningu laserowego i niwelacji laserowej. Wykładom towarzyszyło hasło „nowoczesność i niezależność”. Drugim i ostatnim etapem pokazu była część praktyczna. Teoria wykładowa znalazła zastosowanie w praktyce. Technikum geodezyjne i architektury krajobrazu ćwiczyło pracę w terenie z profesjonalnym tachimetrem - total station firmy Topcon. Natomiast przyszli technicy budownictwa testowali najlepszej jakości niwelatory laserowe. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że przyszłość należy do nowych technologii i oczywiście do nich samych.
Radosław Wiśniewski
Życzenia świąteczne
NA SKRZYDŁACH ROZTAŃCZONYCH MARZEŃ....
UWAGA KONKURS!!!
SZCZEGÓŁY I REGULAMIN KONKURSUPOSŁUCHA, A OSTATNIO CZYTAŁAM(EM)


POSŁUCHAJ, A OSTATNIO CZYTAŁAM/EM

W piątek, 13 listopada 2015r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej odbył się finał konkursu czytelniczego: „Posłuchaj, a ostatnio przeczytałam(em)…”.

Okazją do przeprowadzenia konkursu było październikowe święto – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Właśnie w październiku wychowawcy oddziałów klasowych przeprowadzali eliminacje do etapu finałowego konkursu.

Podczas finału uczniowie prezentowali jury wybraną przez siebie książkę. Prezentacja zawierała informację o autorze, treść, motywację o wyborze i zachętę do przeczytania książki. Czas prezentacji wynosił 15 minut.. Uczestnicy konkursu zaskoczyli jury nietypowym podejściem do tematu wykorzystując prezentacje multimedialne, plakaty promujące książki i emocjonalnym podejściem do tematu konkursu.

Dominowały prezentacje literatury współczesnej, głownie młodzieżowej i obyczajowej. Uczniowie pokusili się również na promocję literatury psychologicznej. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego Natalia Kornowska, która zaprezentowała książkę „Ostatnia nuta” autorstwa Kevina Alana Milne . Drugie miejsca ex aequo zajęły uczennice technikum geodezyjnego i budowlanego Marta Krzak omawiając książkę Erica Emmanuela Schmitta „Zapasy z życiem” i Paulina Gawrońska prezentująca książkę „ Powód by oddychać” Rebbecki Donovan. Miejsce trzecie, również ex aequo zajęły Natalia Spychała za przybliżenie jury książki „Mocniejsza niż śmierć” Lidii Czyż i Klaudia Zdunowska z kl. III Liceum Ogólnokształcącego za „Ego - rcyzmy” Mateusza Grzesiaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowała Rada Rodziców.

Celem konkursu było rozwijanie u uczniów ciekawości czytelniczej, rozwijanie umiejętności formułowania sądów i ocen na temat przeczytanej książki oraz doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych książek.


Marta Bednarczuk

WSPÓŁPRACA Z KUJAWSKĄ SZKOŁĄ WYŻSZĄ WE WŁOCŁAWKU
Współpraca z Kujawską Szkołą Wyższą

Zespół Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu podpisał umowę o współpracy z Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku. Opieką naukową i dydaktyczną zostaną objęte technika budowlane i geodezyjne.

Edukacja jest jednym z fundamentów rozwoju współczesnego świata – gospodarki opartej na wiedzy uczącego się społeczeństwa. Szczególne znaczenie pełnia instytucje oświatowe i naukowe działające w środowisku regionalnym i lokalnym. Ich prorozwojowy charakter wpisuje się w przemiany społeczno-gospodarcze całej społeczności, szczególnie zaś tej lokalnej.

Powyższe założenia stały się podstawą do podjęcia współpracy pomiędzy Zespołem Szkół nr 4 im. Ziemi dobrzyńskiej w Nadrozu a Kujawską Szkołą Wyzszą we Włocławku.

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 12 listopada 2015r. w bibliotece Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu . Ze strony Uczelni umowę podpisali: Rektor prof. dr hab. Stanisław Kunikowski, Dziekan Wydziału Nauk Technicznych dr inż. Adam Rejmak. Gospodarzy reprezentowali, oprócz dyrektora Jerzego Misiaka , Starosta Rypiński Zbigniew Zgórzyński i Wicestarosta Marek Tyburski. Na spotkaniu obecni byli Katarzyna Szczęsny- Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Oświaty, Dariusz Słomiński - nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum budowlanym i geodezyjnym, Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych dr Beata Płaczkiewicz oraz rzecznik prasowy Kujawskiej Szkoły Wyższej Monika Jabłońska.

Priorytety współpracy obejmują wspieranie ze strony uczelni popularyzacji profili nauczania w Szkole poprzez uczestnictwo w imprezach i uroczystościach , budowanie ścisłych relacji partnerskich przez realizację wspólnych projektów, umożliwienie zdobywania doświadczenia uczniom , ich udział w laboratoriach i ćwiczeniach na Uczelni.

Jest to po Wydziale Pedagogicznym, Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu kolejna uczelnia, z którą będzie współpracował Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu.Marta BednarczukSzlakiem Mount Everest i Fizyki Współczesnej
Szlakiem Mount Everest i Fizyki Współczesnej

W dniu 5.11.2015r. młodzież liceum ogólnokształcącego, technikum geodezyjnego, pojazdów samochodowych, budowlanego i architektury krajobrazu ZS nr 4 w Nadrożu uczestniczyła w wykładzie z fizyki współczesnej w toruńskiej uczelni. Prezentację i pokazy zorganizowano na wydziale fizyki, astronomii i informatyki stosowanej w Toruniu. Młodzież z nadroskiej „Czwórki” miała okazję podziwiać doświadczenia z zakresu zjawisk świadczących o kwantowej naturze światła, promieniotwórczości, pomiarów i badań w tym zakresie, widm fal, cząstek i zjawisk z tym związanych. Fizyka współczesna to podstawa działań w kierunku tworzenia obecnej i przyszłej techniki oraz przebiegu nowoczesnych procesów technologicznych. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się i uczestniczyć w doświadczeniach związanych z praktycznym zastosowaniem fizyki współczesnej, związanej, m.in. z właściwościami cząstek i promieniowania. Obserwowali jakie procesy fizyczne zachodzą w codziennym życiu i jak wielki mają wpływ na jego jakość. Aby przybliżyć młodzieży warunki nauki i wyposażenie uczelni, pracownicy naukowi dr Andrzej Karbowski i mgr Krzysztof Służewski oprowadzili młodzież po laboratorium i pokazali przyrządy oraz akcesoria niezbędne do przeprowadzania charakterystycznych dla fizyków badań naukowych. W szczególności przedstawiono pomiary różnych wielkości metodami fizycznymi i ocenę błędów tych pomiarów.

Później młodzież wybrała się do Cinema City na seans filmowy pod tytułem „Everest 3D”. Uczniowie stali się świadkami i uczestnikami jednej z najbardziej heroicznych wypraw, w celu zdobycia najwyższej góry świata. W opartym na faktach filmie reżyser Baltasar Kormakur stawia widza w środku dramatycznych wydarzeń, rekonstruując szlaki ekspedycji, w wyniku której życie straciło osiem osób. Akcja filmu rozgrywa się w maju 1996 roku, w okresie rosnącej popularności komercyjnych wypraw na Mount Everest. Szczyt próbują podbić zarówno amatorzy, jak i doświadczeni himalaiści. Widzowie stali się świadkami przekraczania granic ludzkich możliwości pod względem fizycznym i psychicznym. Przyjrzeli się jak bohaterowie przeżywają wielkie wątpliwości z powodu grożącego niebezpieczeństwa, a także potęgujących objawów choroby wysokościowej, która wyniszczyła ludzkie ciało. Po obejrzeniu filmu młodzież doceniła narrację, imponującą odsadę, grę aktorów. Sfilmowane przez operatora Salvatore Totino górskie krajobrazy wzbudzały zachwyt, jak i przerażenie. Efekt 3D pozwolił widzom na pełne zanurzenie się w niebezpiecznym świecie górskim a ukazane przepaści przyprawiały o zawrót głowy nie tylko osoby cierpiące na lęk wysokości.

Po filmie młodzież zadawała pytanie: dlaczego ludzie decydują się zaryzykować życie i zdrowie, by zdobyć tytułowy szczyt? Czy po to, aby podziwiać piękne widoki, podjąć wyzwania, a może dla adrenaliny, udowodnienia komuś własnej siły, wartości, odnalezienia spokoju. Odpowiedzi może być wiele. Jednak każdy z nas w życiu podejmuje jakieś wyzwanie, walkę i zrobi wiele, by nie przegrać z własnymi ograniczeniami psychicznymi, czy fizycznymi. Każdy z uczestników wyjazdu integracyjno – naukowego wyciągnie wnioski dla siebie. Na pewno nasuwa się jeden, każdy człowiek posiada wiele determinacji w działaniu i nigdy nie może być pewny, że jego możliwości mogą mieć granice.Milena Sobocińska-Krupska, Dariusz Marynowski


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNARU
WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNATU


19.10.2015r. odbyły się wybory w internacie ZS 4 do Młodzieżowej Rady Internatu. Spośród 11 kandydatów najwięcej głosów uzyskały następujące osoby: Marta Tydryszewska, Natalia Spychała, Beata Pucińska, Paulina Gawrońska , Paulina Proćko, Cezary Witkowski, Agnieszka Jabłońska, Klaudia Pniewska

Wychowankowie, którzy uzyskali najwyższą ilość głosów i weszli w skład MRI:

Marta Tydryszewwska – przewodnicząca

Cezary Witkowski – z-ca przewodniczącej

Natalia Spychała –sekretarz

Beata Pucińska –skarbnik

Paulina Gawrońska – członek

Przewodniczący sekcji:

Klaudia Pniewska – sekcja sanitarno – higieniczna

Paulina Proćko – sekcja gospodarcza

Piotr Wrzosek – sekcja kulturalno -oświatowa

Natalia Spychała – sekcja samopomocy koleżeńskiejZS4 NADRÓŻ
LAUREAT KONKURSU:BEZPIECZNA SZKOŁAINTERNAT
STATUT SZKOŁY
PARTNERZYWYCIECZKA WEGRY

WYCIECZKA DREZNO

WYCIECZKA STRASFURT

WYCIECZKA PILA
NAUKA JAZDY
TYLKO W NASZEJ SZKOLEINTERNET ZA DARMO
GAZETKA SZKOLNA
ZS4 NA FACEBOOK'U
ZS4 NA YOUTUBE
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: martaaxd
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło