Nawigacja
PODANIE
NAUCZYCIELE
UCZNIOWIE
Ostatnio dodane zdjęcia
Przetłumacz stronę

Powitanie
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4 IM. ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ W NADROŻU

NADRÓŻ, 87-515 ROGOWO

tel./ fax. 54 270-31-12

e-mail: sekretariat@zs4nadroz.pl


FILM PROMOCYJNY
Dodatkowe zajęcia z matematyki!!!!

Jak nie czytają, jak czytają
Jak nie czytają jak czytają


10 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Uczniowie zespołu Szkół nr 4 im Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu dołączyli się do niespotykanej dotąd ogólnopolskiej akcji, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.
Organizatorem akcji „Jak nie czytam jak czytam” był miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.


Równo o godz. 10. przed budynkiem szkoły pojawiła się cała społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele, wychowawcy internatu ora uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Nadrożu, z nauczycielką języka polskiego Marzeną Drwencką. Akcję swoją osobą wsparł Dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie, Marek Taczyński. Każdy z uczestników akcji czytał to, na co miał ochotę. Młodzież czytała książki popularnonaukowe, filozoficzne i oczywiście literaturę piękną: literatura dla młodzieży, horrory, literatura obyczajowa. Akcja bicia rekordu czytania w jednym czasie trwała 60 minut. Imprezę urozmaicały plakaty promujące książki i bibliotekę szkolną oraz przygotowane na tą okoliczność naklejki z hasłem akcji.

Celem akcji było przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. „Przez współuczestniczenie w tek akcji chcieliśmy pokazać, że młodzież czyta, co więcej czytanie książek staje się modne. Dla wielu uczniów naszej Szkoły biblioteka jest miejscem odwiedzanym codzienne. Tu rozmawiamy o nowościach czytelniczych, wymieniamy poglądy na temat książek przeczytanych, dyskutujemy, prowadzimy polemiki. Już wkrótce biblioteka szkolna znacznie wzbogaci swój księgozbiór. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wraz z członkami koła czytelniczego „Mol” i społecznością szkoły stworzyliśmy listę książek, które należy zakupić. Lista ta zawiera sugestie młodzieży – tytuły książek które zostaną do biblioteki nabyte. ”Święto Szkoły w Zespole Szkół NR 4 W Nadrożu
Święto Szkoły w Zespole Szkół NR 4 W Nadrożu


Z okazji jubileuszu 70 – lecia Zespołu Szkół nr 4 w Nadrożu , w środę 8 czerwca 2016 r. odbył się festyn dla społeczności szkolnej i gimnazjów. Imprezę otworzył dyrektor Jerzy Misiak przybliżając program imprezy i ofertę edukacyjną.

Przygotowano konkurencje sportowe: turnieje piłki nożnej, piłki siatkowej plażowej, ringo, tenisa stołowego, krykieta i „dwa ognie”. Zainteresowaniem cieszyło się stoisko z grami logicznymi. Młodzież próbowała swoich sił w grze szachy i układaniu Kostki Rubika.

Chętni mogli spróbować swoich sił w pokazach florystycznych. Układano bukiety i wiązanki ze świeżych kwiatów. Uczestnicy festynu świetnie poradzili sobie z „wyzwaniem piankowym”. Zadanie polegało na stworzeniu największej wieży z surowego spaghetti, 1 metra taśmy, sznurka i pianki.

Powodzeniem cieszyło się stoisko kosmetyczne. Uczennice stylizowały paznokcie i udzielały porad na temat pielęgnacji skóry dłoni.

Działająca w ZS 4 drużyna harcerska zaprosiła na imprezę przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowalk. Strażacy zgotowali uczestnikom festynu ogromną frajdę przygotowując zabawę z pianą w roli głównej. Do zabawy włączano młodzież przez zaproszenie do zumby.

Tradycyjnie prezentowano ofertę szkoły. Zainteresowani odwiedzili szkołę i internat.

Na koniec imprezy gościom zaproponowano wspólne grillowanie.

Laureat z Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
Laureat z Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w NadrożuW dniach 2-4 czerwca 2016 w Warszawie odbył się finał centralny Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". W Olimpiadzie udział wziął uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu, Adrian Cywiński. Finał olimpiady składał się z siedmiu konkurencji min.: broń i barwa, film, literatura, pieśń, malarstwo. W konkurencji eksponat muzealny Adrian zajął pierwsze miejsce.

Adrian Cywiński uzyskał tytuł laureata olimpiady i indeksy na uczelnie wyższe: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Jest to już drugi taki tytuł ucznia „Czwórki”.

Wszyscy uczestnicy Olimpiady zdaniem Przewodniczącego komisji prof. dr hab. Grzegorza Nowika reprezentowali wiedzę na poziomie akademickim.

Adriana do Olimpiady przygotował nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w ZS 4 w Nadrożu Arkadiusz Bednarczuk. Przy okazji gali finałowej centralnej Olimpiady Historycznej "Losy Żołnierza i dzieje oręża" Arkadiusz Bednarczuk został odznaczony medalem "Pro Patria". Medalem tym uhonorowane zostają osoby „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”
.
Po zakończeniu oficjalnej uroczystości chwilę czasu na rozmowę z uczniem i nauczycielem znalazł wnuk Marszałka Józefa Piłsudskiego, Krzysztof Jaraczewski – Dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Organizatorem Olimpiady jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Centralną Bibliotekę Wojskową im. Józefa Piłsudskiego W Warszawie.

Święto Szkoły 2016

UWAGA STAŻE!!!

70 LAT SZKOŁY W NADROŻUFOTORELACJA Z JUBILEUSZU 70- LECIA SZKOŁY W NADROŻU

Książka- sprzedaż


ZJAZD ABSOLWENTÓW- PROGRAM


III Przegląd Poezji Jana Pawła II
III Przegląd Poezji Jana Pawła II w Nadrożu


W Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu, dnia 18 marca 2016 roku odbył się III Przegląd Poezji Jana Pawła II pod hasłem „Miejcie odwagę żyć dla Miłości!” Młodzież zaprezentowała się w kategorii – recytacja i poezja śpiewana.
Uczestników i gości konkursu powitał mgr inż. Jerzy Misiak – Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu, wyrażając swoje zadowolenie i wdzięczność za liczny udział w III Przeglądzie Poezji Jana Pawła II, którego charakter i wymiar jest szczególny. Pogratulował młodzieży wyboru drogi życiowej, na której znalazło się miejsce i czas na spotkanie z poezją Jana Pawła II. Idea tego konkursu sięga dalej – poprzez słowo i czyn pragniemy zbliżyć się do siebie. Porażająca samotność współczesnego świata, kryzys kultury europejskiej, zmuszają nas do szukania rozwiązań i prawdziwej współpracy między Rodziną - Kościołem a Szkołą. Autorytet Jana Pawła II, Jego dziedzictwo myśli, słowa i czynu to nadzieja na szczerą komunikację, wymianę poglądów, wspólne przeżycia i emocje – mówi dyrektor Jerzy Misiak.
Organizując konkurs pragnęłam – relacjonuje Milena Sobocińska – Krupska, polonistka i organizatorka konkursu, aby młodzież szkół ponadgimnazjalnych, cytuję za Janem Pawłem II:
"(...) Nie ma szczęścia, nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości, tej miłości, która przebacza, choć nie zapomina, jest wrażliwa na niedolę innych, nie szuka swego, ale pragnie dobra dla drugich; miłości, która służy, zapomina o sobie i gotowa jest do wspaniałego dawania."
„Nie ulegajcie słabościom! Nie dajcie się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężajcie!”
„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, aby nikomu w naszej Ojczyźnie nie zabrakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki. „Nie ma Solidarności bez miłości. Więcej, nie ma szczęścia, nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości (...)
„Jesteśmy wezwani do budowania przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego. Do budowania „cywilizacji miłości”. Dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem.

Cieszę się bardzo, że tegoroczny konkurs wzbudził zainteresowanie młodzieży nie tylko powiatu rypińskiego ale też Sierpca, Skępego, Mławy, Płońska, Studzieńca. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie, chęć zgłębiania poezji i kultywowanie wartości, o które dbał Jan Paweł II. Podstawową wartością życia każdego człowieka jest Miłość. Jan Paweł II podkreślał znaczenie miłości w różnych wymiarach, miłości do: Boga, drugiego człowieka, siebie, miejsca swojego pochodzenia i wzrastania, sztuki, najwyższych wartości. Uczył wdzięczności za miłość i umiejętności kierowania się nią we własnym życiu. Podkreślał również, że: „Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”. Dlatego powinniśmy afirmować to, co w polskiej historii stanowi autorytet oraz nadaje nowy kierunek współczesnemu światu. Cieszę się bardzo, że zaproszenie przyjęło tylu przedstawicieli szkół z Diecezji Płockiej. Myślę, że jest to swoista odpowiedź na apel Papieża Polaka „Miejcie odwagę żyć dla miłości”.
Tak wielkie przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez pomocy i współpracy koleżeństwa – nauczycieli i duchownych. Dziękuję ks. Andrzejowi Krasińskiemu – Dyrektorowi Wydziału Katechetycznego w Płocku, ks. Grzegorzowi Mazurkiewicz – Proboszczowi parafii pw. Św. Anny w Żałem za objęcie Honorowego Patronatu nad konkursem. Dziękuję za pomoc i wsparcie mgr. inż. Jerzemu Misiak – Dyrektorowi ZS nr 4, katechetkom: Katarzynie Michalskiej, Magdalenie Sitkowskiej, dyrygent chóru - Jolancie Dykowskiej – Tofil, autorce scenografii Aureli Sobocińskiej, autorce oprawy graficznej i wizualnej Monice Krajnik. Dziękuje Panu Staroście Zbigniewowi Zgórzyńskiemu i ks. Grzegorzowi Mazurkiewicz za dofinansowanie konkursu. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację konkursu. To dzieło wielu ludzi i dla wielu odbiorców – dziękuję za dar serca, poświęcenie, pracę w budowaniu normalności. Jak mówi Bł. Jan Paweł II „Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzi unosi się ku kontemplacji prawdy”. Zapraszam w przyszłym roku na IV Przegląd poezji Jana Pawła II.
Wiersze Karola Wojtyły recytowało i śpiewało 25 uczestników:
Kategoria – Recytacja: Ewelina Borkowska – ZS nr 3 w Rypinie, Paulina Branczewska – ZS nr 1 w Płońsku, Iza Dzierżanowska – ZS nr 4 w Mławie, Sandra Grochalska – ZS nr 4 w Mławie, Julita Jankowska – ZS nr 1 w Płońsku, Klaudia Kiernozek – ZS nr 1 w Sierpcu, Ewelina Klósak – ZS nr 1 w Płońsku, Karolina Kołodziejska – ZS nr 1 w Sierpcu, Marta Krzak – ZS nr 4 w Nadrożu, Natalia Kulesza – ZS nr 1 w Płońsku, Adrian Nosarzewski – I LO w Płońsku, Andżelika Pesta – ZS nr 3 w Rypinie, Dominik Pietrzak – ZS w Skępem, Klaudia Pniewska – ZS nr 4 w Nadrożu, Milena Podlecka – ZS nr 1 Płońsku, Aleksandra Rutkowska – ZS nr 3 w Rypinie, Oliwia Rochnowska – ZS nr 1 w Rypinie , Filip Rutkowski – ZS nr 4 w Mławie, Patryk Szczepański – ZSCKR w Studzieńcu, Aneta Szczepkowska – ZSCKR w Studzieńcu, Sylwia Wiśniewska – ZS nr 4 w Mławie.
Kategoria – Poezja śpiewana: Monika Kacprowicz – ZS nr 1 w Sierpcu, Beata Pucińska – ZS
nr 4 w Nadrożu, Dominika Tucholska – ZS nr 3 w Rypinie, Natalia Witkowska – ZS nr 1 w
Sierpcu.

Recytujących oceniało jury w składzie:
ks. Grzegorz Mazurkiewicz; poloniści: mgr Katarzyna Golus, mgr Maria Borkowska – Misiak, mgr Małgorzata Wysocka; mgr Hanna Janiszewska.
I miejsce w kategorii recytacja zajęli: Ewelina Klósak , Klaudia Pniewska, Oliwia Rochnowska ;
II: Ewelina Borkowska , Marta Krzak, Sylwia Wiśniewska,
III: Paulina Branczewska , Dominik Pietrzak, Aneta Szczepkowska.
Natomiast w kategorii poezja śpiewana
I miejsce zajęli: Dominika Tucholska; II: Beata Pucińska; III: Monika Kacprowicz, Natalia Witkowska. Wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana otrzymał: Przemysław Goździkowski.
Uczestnicy obu kategorii otrzymali nagrody książkowe, pendrivy dyplomy, które wręczyli członkowie komisji.
Na zakończenie uroczystości młodzież ZS Nr 4 w Nadrożu przedstawiła montaż słowno- muzyczny poświęcony przesłaniu Jana Pawła II „Miejcie odwagę żyć dla Miłości!” – opracowany i przygotowany przez organizatorkę konkursu – polonistkę Milenę Sobocińską - Krupską, natomiast oprawą muzyczną zajęła się dyrygent chóru szkolnego – Jolanta Tofil – Dykowska. Chór i soliści wszystkim uczestnikom zadedykowali następujące pieśni: „Barka”, „Powiedz ludziom, że kocham ich”, „Rozpięty na ramionach”, „Uratowani”.


Milena Sobocińska - KrupskaZS4 NADRÓŻ
LAUREAT KONKURSU:BEZPIECZNA SZKOŁAINTERNAT
STATUT SZKOŁY
PARTNERZYWYCIECZKA WEGRY

WYCIECZKA DREZNO

WYCIECZKA STRASFURT

WYCIECZKA PILA
NAUKA JAZDY
TYLKO W NASZEJ SZKOLEINTERNET ZA DARMO
GAZETKA SZKOLNA
ZS4 NA FACEBOOK'U
ZS4 NA YOUTUBE
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: martaaxd
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło