Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
ZS4 NADRÓŻ
LAUREAT KONKURSU:BEZPIECZNA SZKOŁAShoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
INTERNAT
STATUT SZKOŁY
PARTNERZY
INTERNET ZA DARMO
GAZETKA SZKOLNA
ZS4 NA FACEBOOK'U
ZS4 NA YOUTUBE
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 2
» Najnowszy użytkownik: martaaxd
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4 IM. ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ W NADROŻU

NADRÓŻ, 87-515 ROGOWO

tel./ fax. 54 270-31-12

e-mail: sekretariat@zs4nadroz.pl


NOWA STRONA!!!!
DNI NAUK TECHNICZNO- PRZYRODNICZYCH


KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW


LISTA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/ 2017
Jak nie czytają, jak czytają
Jak nie czytają jak czytają


10 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Uczniowie zespołu Szkół nr 4 im Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu dołączyli się do niespotykanej dotąd ogólnopolskiej akcji, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.
Organizatorem akcji „Jak nie czytam jak czytam” był miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.


Równo o godz. 10. przed budynkiem szkoły pojawiła się cała społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele, wychowawcy internatu ora uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Nadrożu, z nauczycielką języka polskiego Marzeną Drwencką. Akcję swoją osobą wsparł Dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie, Marek Taczyński. Każdy z uczestników akcji czytał to, na co miał ochotę. Młodzież czytała książki popularnonaukowe, filozoficzne i oczywiście literaturę piękną: literatura dla młodzieży, horrory, literatura obyczajowa. Akcja bicia rekordu czytania w jednym czasie trwała 60 minut. Imprezę urozmaicały plakaty promujące książki i bibliotekę szkolną oraz przygotowane na tą okoliczność naklejki z hasłem akcji.

Celem akcji było przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. „Przez współuczestniczenie w tek akcji chcieliśmy pokazać, że młodzież czyta, co więcej czytanie książek staje się modne. Dla wielu uczniów naszej Szkoły biblioteka jest miejscem odwiedzanym codzienne. Tu rozmawiamy o nowościach czytelniczych, wymieniamy poglądy na temat książek przeczytanych, dyskutujemy, prowadzimy polemiki. Już wkrótce biblioteka szkolna znacznie wzbogaci swój księgozbiór. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wraz z członkami koła czytelniczego „Mol” i społecznością szkoły stworzyliśmy listę książek, które należy zakupić. Lista ta zawiera sugestie młodzieży – tytuły książek które zostaną do biblioteki nabyte. ”
Święto Szkoły w Zespole Szkół NR 4 W Nadrożu
Święto Szkoły w Zespole Szkół NR 4 W Nadrożu


Z okazji jubileuszu 70 – lecia Zespołu Szkół nr 4 w Nadrożu , w środę 8 czerwca 2016 r. odbył się festyn dla społeczności szkolnej i gimnazjów. Imprezę otworzył dyrektor Jerzy Misiak przybliżając program imprezy i ofertę edukacyjną.

Przygotowano konkurencje sportowe: turnieje piłki nożnej, piłki siatkowej plażowej, ringo, tenisa stołowego, krykieta i „dwa ognie”. Zainteresowaniem cieszyło się stoisko z grami logicznymi. Młodzież próbowała swoich sił w grze szachy i układaniu Kostki Rubika.

Chętni mogli spróbować swoich sił w pokazach florystycznych. Układano bukiety i wiązanki ze świeżych kwiatów. Uczestnicy festynu świetnie poradzili sobie z „wyzwaniem piankowym”. Zadanie polegało na stworzeniu największej wieży z surowego spaghetti, 1 metra taśmy, sznurka i pianki.

Powodzeniem cieszyło się stoisko kosmetyczne. Uczennice stylizowały paznokcie i udzielały porad na temat pielęgnacji skóry dłoni.

Działająca w ZS 4 drużyna harcerska zaprosiła na imprezę przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowalk. Strażacy zgotowali uczestnikom festynu ogromną frajdę przygotowując zabawę z pianą w roli głównej. Do zabawy włączano młodzież przez zaproszenie do zumby.

Tradycyjnie prezentowano ofertę szkoły. Zainteresowani odwiedzili szkołę i internat.

Na koniec imprezy gościom zaproponowano wspólne grillowanie.